Konkurs na imię dla samca (partnera Helgi) oraz na imię dla pisklęcia

21 marca 2022 roku po raz pierwszy zobaczyliśmy w kamerach nowego partnera Helgi, natomiast 09 maja br. w gnieździe wykluło się pierwsze pisklę. Dlatego też zadecydowaliśmy o ogłaszaniu konkursu na nadanie im imion. Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo.Pierwszy etap konkursu
będzie związany z przyjmowaniem propozycji imion dla dorosłego samca oraz pisklęcia.

Propozycje imion można zgłaszać w terminie do 18 maja 2022 roku mailowo na adres: konkurs@pecsa.pl, pisząc w treści maila:

  • jedną propozycję imienia dla dorosłego samca – partnera Helgi
  • jedną propozycję imienia żeńskigo dla pisklęcia
  • jedną propozycję imienia męskiego dla pisklęciaDrugi etap konkursu

Rozpocznie się 23 maja 2022 roku i potrwa do 31 maja 2022 r. Z nadesłanych propozycji do I etapu konkursu, na stronie https://pecsa.pl/konkurs, zostaną przedstawione imiona do dalszego głosowania. Dorosły sokół – partner Helgi otrzyma to imię na które internauci oddadzą najwięcej głosów. Zostaną też wyłonione jedno żeńskie i jedno męskie imię dla pisklęcia. Pisklę otrzyma imię zgodnie z jego płcią, która zostanie określona podczas obrączkowania.
Ogłoszenie zwycięskich imion

Ze względu na to, że nie możemy w dniu dzisiejszym określić precyzyjnej daty obrączkowania pisklęcia, to ogłoszenie zwycięskich imion nastąpi najpóźniej do dnia 15 czerwca 2022 r.Nagrody

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół" autorki oraz autorzy zwycięskich imion otrzymają pamiątkowe certyfikaty, a także symboliczne obrączki z wygrawerowanym imieniem sokoła i jego oryginalnymi numerami identyfikacyjnymi.