CWDPG
Energetyka Cieplna PEC S.A. Wałbrzych
PEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło SystemowePEC S.A. Wałbrzych Energetyka Cieplna. Ciepło Systemowe
Aktualności z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu

Aktualności z przedsiębiorstwa - rok 2017

 

30 października 2017

Anioły Hospicjum 2017

     Za okazywane wsparcie oraz za zaangażowanie w sprawy wałbrzyskiego Hospicjum - Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu, otrzymaliśmy w podziękowaniu pismo oraz pamiątkową statuetkę „Anioły Hospicjum 2017”. Za ten wyraz wdzięczności serdecznie dziękujemy.

 

18 października 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

     W kolejnych dwóch budynkach:

 • ul. Długa 25
 • ul. Marczewskiego 37
rozpoczęliśmy prace związane z wybudowaniem nowych węzłów cieplnych które zastąpią likwidowane gazowe podgrzewacze wody. Następnie firma wskazana przez administratora tych budynków wykona instalację doprowadzającą ciepłą wodę do mieszkań.

 

10 października 2017

Wymiana sieci ciepłowniczej – Piaskowa Góra

     Zakończyliśmy pracę związane z wymianą sieci ciepłowniczej na odcinku około 50 metrów przy ul. Broniewskiego 65-81. Wymiana sieci oraz obniżenie jej przebiegu związane było z przebudową parkingu oraz modernizacją układu komunikacyjnego w tym rejonie.

 

28 września 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

     Zakończyliśmy modernizację dwóch węzłów cieplnych znajdujących się w budynkach:

 • ul. Broniewskiego 54-58
 • ul. Chełmońskiego 1-5
Modernizacja została wykonana pod potrzeby ciepłej wody użytkowej uzyskiwanej z naszego Ciepła Systemowego.

 

21 września 2017

Podłączenie nowego odbiorcy Ciepła Systemowego – market Aldi

     Z końcem sierpnia br. rozpoczęliśmy prace związane z wybudowaniem sieci ciepłowniczej do nowego marketu spożywczo-przemysłowych należącego do sieci „Aldi”. Wykonanie nowego przyłącza i jego odbiór obył się 21 września 2017 roku.

 

11 września 2017

XXI Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach

     W dniach 11-13 września 2017 roku w Międzyzdrojach uczestniczyliśmy w XXI Forum Ciepłowników Polskich, którego organizatorem była Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. To ważne wydarzenie dla branży ciepłowniczej zgromadziło blisko 600 osób, głównie przedstawicieli kadry zarządzającej i technicznej przedsiębiorstw ciepłowniczych oraz firm związanych z sektorem ciepłowniczym.      Formuła, w jakiej organizowane jest Forum, zakłada równoległe prowadzenie dwóch bloków tematycznych. W tym roku były to „Czyste powietrze w mieście” oraz „Dzień nowych technologii”. Oba bloki prowadzone były w kontekście zimowych alarmów smogowych. Zgodnie podkreślono, że udział ciepła systemowego w zanieczyszczeniu powietrza jest minimalny. Na jego zły stan wpływa tzw. niska emisja, czyli indywidualne piece w których spalany jest najtańszy i jednocześnie najgorszej jakości opał a często wręcz śmieci.

 

04 września 2017

Remont ścian hali ciepłowni C-3

     Rozpoczęliśmy kolejną część remontu ścian osłonowych hali kotłów ciepłowni C-3. Remont obejmuje demontaż starych płyt osłonowych i zastąpienie ich nowymi z ociepleniem. Zakończenie remontu przewidziane jest w listopadzie br.

 

30 sierpnia 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

     W kolejnym budynku na Piaskowej Górze przy ulicy Broniewskiego 65-81, w tzw. mrówkowcu, zakończyliśmy budowę dwóch nowych dwufunkcyjnych węzłów. Po wybudowaniu instalacji pionowej doprowadzającej wodę do mieszkań, którą wykona firma wskazana przez administratora budynku, lokatorzy będą mogli korzystać z ciepłej wody użytkowej podgrzanej przez nasze Ciepło Systemowe.

 

18 sierpnia 2017

Przyłącze do nowego odbiorcy ciepła

     Zakończyliśmy budowę nowego przyłącza ciepłowniczego do budowanego obiektu Komisariatu Policji przy ul. Wieniawskiego.

 

12 sierpnia 2017

Wznowienie dostaw ciepła na Podzamczu

     Zakończyliśmy prace związane z wymianą głównej magistrali ciepłowniczej zasilającej w Ciepło Systemowe osiedle Podzamcze. Wymiana tego newralgicznego i eksploatowanego nieprzerwanie przez 21 lat odcinka sieci ciepłowniczej zwiększy bezpieczeństwo oraz niezawodność dostaw Ciepła Systemowego dla liczącego około 30 tysięcy mieszkańców osiedla Podzamcze.

 

11 sierpnia 2017

Wymiana sieci ciepłowniczej – Podzamcze

     Zakończyliśmy wymianę sieci ciepłowniczych zasilających budynek przy ul. Fortecznej 3-17 oraz budynki przy ul. Grodzkiej numery od 15 do 57.

 

09 sierpnia 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

     Zostały zakończone prace związane z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody w budynku przy u. Broniewskiego 95-105. Obecnie jego lokatorzy mają w swoich mieszkaniach ciepłą wodę użytkową dostarczaną bezpośrednio z nowo wybudowanego węzła.

 

31 lipca 2017

Przerwy w dostawie ciepła na Podzamczu

     Informujemy, że w dniach od 31 lipca (poniedziałek) do 12 sierpnia (sobota) 2017 roku będzie realizowana wymian głównej magistrali ciepłowniczej przechodzącej pod ulicą Wieniawskiego. W związku z powyższym mieszkańcy osiedla Podzamcza będą pozbawieni dostaw ciepłej wody. Za wynikłe niedogodności serdecznie przepraszamy. Całość prac została zaplanowana przez PEC tak żeby brak ciepłej wody użytkowej był jak najkrótszy i najmniej uciążliwy dla mieszkańców Podzamcza.
     Nowa magistrala zostanie wybudowana w technologii rur preizolowanych i zastąpi starą sieć. Wymianie podlegać będzie sieć od potoku Szczawnika i dalej biegnąca prostopadle pod ulicą Wieniawskiego aż do skarpy przy stacji benzynowej u zbiegu ulicy Wieniawskiego i Alei Podwale. Łącznie zostaną wymienione 53 metry cieci ciepłowniczej z czego 24 metry idące pod ulicą Wieniawskiego będą wykonane bezrozkopową metodą przecisku pneumatycznego.

 

20 lipca 2017

Przyłącza do nowych odbiorców ciepła na ul. Husarskiej

     Zakończyliśmy realizację przyłączy ciepłowniczych do budowanych dwóch siedmiopiętrowych budynków komunalnych przy ul. Husarskiej. Budynki budowane są przez Gminę Wałbrzych i docelowo przy ulicy Husarskiej ma być ich siedem.

 

17 lipca 2017

Wymiana magistrali ciepłowniczej zasilającej Podzamcze

     Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze związane z wymianą głównej magistrali ciepłowniczej pochodzącej z 1996 roku. Magistrala przebiega pod ulicą Wieniawskiego i zasila w Ciepło Systemowe osiedle Podzamcze.
     Wymiana magistrali ciepłowniczej będzie wykonana pod ul. Wieniawskiego nowoczesną metodą przecisku pneumatycznego. Metoda ta nie wymaga tradycyjnych wykopów oraz nie wymaga zamknięcia ul. Wieniawskiego dla ruchu drogowego. Prace nad wymianą głównej magistrali ciepłowniczej rozpoczną się od przekopów kontrolnych dzięki którym będzie można precyzyjnie przygotować miejsce przecisku pod ulicą Wieniawskiego.

 

03 lipca 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

     W budynku na ul. Broniewskiego 26-30 zakończyliśmy prace związane z wymianą węzła ciepłowniczego. Od dnia dzisiejszego lokatorzy korzystają z ciepłej wody użytkowej podgrzanej w węźle przez Ciepło Systemowe.

 

29 czerwca 2017

Wymiana sieci ciepłowniczej – Podzamcze

     Zakończyliśmy prace związane z wymianą sieci ciepłowniczej zasilającą budynki przy ul. Senatorskiej na Podzamczu. Wymiana sieci zmniejszy na tym odcinku straty związane z jego przesyłem oraz zwiększy niezawodność dostaw ciepła do odbiorców.

 

21 czerwca 2017

Wymiana sieci ciepłowniczej – Podzamcze

     Zakończyliśmy wymianę sieci ciepłowniczej 2 x Dn200 i przyłącza do budynku przy ul. Basztowa 17-23. Wymiana sieci na tym odcinku zwiększy niezawodność dostaw ciepła oraz zmniejszy straty na jego przesyle.

 

09 czerwca 2017

Przerwy w dostawie ciepła na Podzamczu.

     Uprzejmie informujemy, że w dniach od 12 do 14 czerwca 2017 (poniedziałek - środa) nastąpią przerwa w dostawie ciepła dla budynków:

 • ul. Senatorska 2-4
 • ul. Senatorska 6-8
 • ul. Senatorska 10-12
 • ul. Senatorska 14-20
 • ul. Senatorska 3-21
Przerwa w dostawie Ciepła Systemowego spowodowana jest planową wymianą starych sieci i przyłączy na nowe wykonane w technologii rur preizolowanych. Poprawi to niezawodność dostaw ciepła do tych budynków oraz znacznie zmniejszy straty na przesyle ciepła.

 

07 czerwca 2017

Zakłócenia w dostawie ciepła na Podzamczu.

     Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 czerwca 2017 (czwartek) od godziny 8.00 do 16.00 nastąpią zakłócenia w dostawie ciepła dla budynków zlokalizowanych przy:

 • ul. Blankowej (wszystkie numery)
 • ul. Palisadowej (wszystkie numery)
 • ul. Kasztelańskiej nr 84, nr 86 i nr 88.
Zakłócenia te są spowodowane koniecznością włączenia do istniejącej magistrali ciepłowniczej nowo budowanych przyłączy do budynków przy ul. Palisadowej 2-16 oraz przy ul. Palisadowej 18-28.

 

05 czerwca 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

W dwóch budynkach na Piaskowej Górze:

 • ul. Krasińskiego 2
 • ul. Dunikowskiego 33-37
rozpoczęliśmy prace związane z montażem nowych węzłów dwufunkcyjnych dostosowanych do podawania ciepła oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

 

02 czerwca 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

W dwóch budynkach na Piaskowej Górze:

 • ul. Nałkowskiej 23-25
 • ul. Hirszfelda 17
dokonaliśmy odbioru nowo wybudowanych przez nas węzłów. Po zakończeniu przez Spółdzielnię Mieszkaniową prac związanych z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody oraz po wykonaniu wewnątrz budynków i mieszkań nowych instalacji wodnych lokatorzy będą mogli korzystać z wody podgrzanej przez nasze Ciepło Systemowe.

 

29 maja 2017

Wymiana sieci ciepłowniczej – Podzamcze

Rozpoczęliśmy wymianę sieci ciepłowniczej 2 x Dn200 i przyłącza do budynku przy ul. Basztowa 17-23. Wymiana sieci na tym odcinku zwiększy niezawodność dostaw ciepła.

 

15 maja 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

W dniach od 15 i 18 maja 2017 roku w dwóch budynkach na Piaskowej Górze rozpoczęliśmy prace związane z montażem nowych węzłów dwufunkcyjnych dostosowanych do podawania ciepła oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Prace te będziemy realizować w budynkach:

 • ul. Nałkowskiej 23-25
 • ul. Hirszfelda 17

 

15 maja 2017

Przebudowa sieci ciepłowniczej – Podzamcze

Rozpoczęliśmy przebudowę sieci ciepłowniczej na odcinku 400 metrów przy ulicy Palisadowej od numerów 2 do 38. Przebudowa obejmie rozdzielnie zasilania w ciepło budynków Palisadowa 2-16 oraz Palisadowa 18-28. Wykonane również zostanie nowe przyłącze do budynku przy ul. Palisadowa 30-46

 

22 kwietnia 2017

Czysty i Zielony Wałbrzych

     Dołączając się do akcji “Czysty i Zielony Wałbrzych” organizowanej przez Urząd Miasta Wałbrzych pracownicy PEC uczestniczyli w pracach porządkowych na terenie naszej ciepłowni C-3. W sobotni poranek posadziliśmy krzewy, róże, drzewo oraz pozamiataliśmy liście i wykonaliśmy inne prace porządkowe. Przyłączając się do akcji wykazaliśmy lokalny patriotyzm i chęć wkładu w to, by nasze miasto wyglądało coraz ładniej, również na terenie wałbrzyskich zakładów pracy.

 

13 kwietnia 2017

Ogłoszenie o przetargu

     Ogłosiliśmy przetarg na dostawę worków filtracyjnych do filtra workowego instalacji odsiarczania spalin ciepłowni C-3 w Wałbrzychu. Szczegółowe informacje na podstronie Aktualności/przetargi i ogłoszenia.

 

11 kwietnia 2017

Uruchomienie kamer

     Pierwsze wewnętrzne testowe uruchomienie kamer odbyło się 10 kwietnia i zaraz po ich uruchomieniu na podeście zewnętrznym wylądowała pustułka. Udostępnienie podstrony „Sokolim okiem” wraz z obrazem z kamer nadawanym na żywo zrealizowaliśmy w dniu dzisiejszym.

 

07 kwietnia 2017

Gniazdo dla sokoła wędrownego

     Zakończyliśmy montaż gniazda dla sokoła wędrownego na kominie naszej ciepłowni C-3. Za kilka dni zostanie uruchomiona transmisja z kamer umieszczonych w gnieździe.

 

31 marca 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

W dniach od 16 marca do 31 marca 2017 roku w trzech budynkach na Piaskowej Górze zostały zakończone prace związane z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody. Ich funkcje zastąpiło Ciepło Systemowe dostarczane do nowo wybudowanych dwufunkcyjnych węzłów. Nowi odbiorcy ciepłej wody użytkowej to:

 • ul. Broniewskiego 59
 • ul. Broniewskiego 87-89
 • ul. Norwida 14-18

 

24 marca 2017

Finał akcji „Wałbrzych na pTAK

    W Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" odbył się finał akcji "Wałbrzych na pTAK" w którym uczestniczyły dzieci z 17 szkół. Rozdano nagrody w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Nasze dziuplaki”. W ramach akcji uczniowie zmontowali ponad sto budek lęgowych dla ptaków. Elementy do montażu budek zostały wcześniej przygotowane w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu przez podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Ze „Starej Kopalni” dzieci zostały przewiezione autobusem do lasu pod Chełmcem gdzie czekało na nich ognisko i kiełbaski oraz pracownicy GOPR , którzy powiesili na drzewach wykonane przez dzieci budki lęgowe dla ptaków. Organizatorami akcji byli: Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu, przyrodnik Krzysztof Żarkowski, WFOŚiGW, Nadleśnictwo Wałbrzych, Gmina Wałbrzych oraz nasze Przedsiębiorstwo. (fot. K.Żarkowski)

 

24 marca 2017

Zaproszenie do składania ofert

     Zaprosiliśmy do składania ofert na:
Wykonanie rozbiórki kotła WR-25 nr 3 ciepłowni C-3 w Wałbrzychu. Termin składania ofert: 25.04.2017 r.
oraz:
Prace rozbiórkowe połaci dachowej istniejącego dachu, prace remontowe konstrukcji dachu, wymianę połaci dachowej wraz z pokryciem oraz odwodnienie dachu. Termin składania ofert: 27.04.2017 r.
oraz:
Rozbiórkę ceramicznej obudowy wylotu przewodu komina ciepłowni C-3 w Wałbrzychu, wykonanie jego trwałego zamknięcia oraz odnowienie zabezpieczenia płyty głowicy komina. Termin składania ofert: 25.04.2017 r.
Szczegółowe informacje na podstronie Aktualności/przetargi i ogłoszenia.

 

10 marca 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

W ramach realizacji zadnia „ciepła woda użytkowa dla Piaskowej Góry”, w budynku przy ul. Broniewskiego 39, zostały zakończone prace związane z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody. Obecnie ciepła woda użytkowa jest dostarczana z nowo wybudowanego dwufunkcyjnego węzła.

 

09 marca 2017

Budowa gniazda dla sokoła wędrownego

    Została podpisana umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – oddział w Wałbrzychu na realizację zadania „Restytucja sokoła wędrownego - budowa gniazda na kominie ciepłowni C-3 Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu”. Całkowita wartość zadania wyniesie 32 324 zł brutto. W wyniku podpisania umowy przyznana została dotacja w wysokości 14 200 zł. Pozostała kwota 18 124 zł zostanie sfinansowana w równych częściach ze środków:

 • Gminy Wałbrzych – w ramach realizacji programu „Zielony Wałbrzych 2020”
 • Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu.

 

03 marca 2017

Wymiana sieci ciepłowniczej - Piaskowa Góra

   W dniach od 27 lutego do 03 marca 2017 roku przeprowadziliśmy wymianę magistralnej sieci ciepłowniczej znajdującej się w obrębie remontowanej ul. Nałkowskiej oraz nowo powstającego parkingu na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Hirszfelda 1. Zrealizowana wymiana sieci 2 x Dn 200 poprawi bezpieczeństwo dostaw Ciepła Systemowego dla mieszkańców osiedla Piaskowa Góra.

 

15 lutego 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

Rozpoczęliśmy pracę związane z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody. Ich funkcję zastąpi Ciepło Systemowe.
Prace realizowane są w budynkach mieszkalnych:

 • ul. Broniewskiego 39
 • ul. Broniewskiego 59
 • ul. Broniewskiego 87-89

 

13 lutego 2017

Nie traktuj smogu jak powietrza

   Czy wiesz, że Ciepło Systemowe wytwarzane przez nasze przedsiębiorstwo to naprawdę dobry sposób na ograniczenie smogu w mieście? Dzieje się tak, ponieważ dzięki produkcji ciepła w jednym wyspecjalizowanym miejscu można uwolnić miasto od tysięcy małych dymiących kominów i wylatujących z nich trujących substancji.
   Jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska za emisję rakotwórczych benzopirenów w 86 proc. odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Dzieje się tak dlatego, że obok nieefektywnie (w złej temperaturze) spalanego węgla i drewna, palone są także śmieci oraz paliwa niskiej jakości. Dla pieców domowych nie ma także żadnych norm związanych z emisją zanieczyszczeń. Natomiast w naszej ciepłowni temperatura spalania jest zawsze optymalna, a dodatkowo emisja spalin podlega surowym normom prawnym z zakresu ochrony środowiska. Posiadamy też wysokosprawną Instalację Odsiarczania Spalin.
   Jeśli porównamy zanieczyszczenia produkowane przez indywidualne piece z tymi które powstają w naszej ciepłowni, to okazuje się, że zawodowa produkcja ciepła emituje znaczniej mniej szkodliwych substancji. Jak obliczyli specjaliści z Instytutu Certyfikacji Emisji Budynków, dzięki produkcji ciepła w ciepłowniach i elektrociepłowniach możemy całkowicie zlikwidować emisję rakotwórczego bezno(a)pirenu oraz wyemitować 35 razy (3500 proc.) mniej pyłów do atmosfery – w porównaniu do indywidualnych pieców na węgiel, produkujących taką samą ilość ciepła.
   Dlatego warto wybierać mieszkania ogrzewane Ciepłem Systemowym. Nie chcemy przecież traktować smogu jak powietrza.

 

03 lutego 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

W kolejnych trzech budynkach zakończyliśmy pracę w ramach których zostały zlikwidowane gazowe podgrzewacze wody. Obecnie przygotowanie cieplej wody użytkowej odbywa się centralnie w naszych dwufunkcyjnych węzłach do których dostarczamy Ciepło Systemowe. Lokalizacje nowych węzłów to:

 • ul. Długa 99-101
 • ul. Norwida 1-3
 • ul. Marczewskiego 27-31

 

01 lutego 2017

Wspieramy akcję „Wałbrzych na pTAK

    Od kilku lat w Zespole Szkół Nr 5 w Wałbrzychu budowane są przez dzieci karmniki dla ptaków. W roku obecnym z inicjatywy szkoły organizowana jest akcja ekologiczna pod nazwą „Wałbrzych na pTAK”. Adresowana ona jest do szkół z terenu Wałbrzycha i okolic. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie aktywnych postaw ekologicznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W ramach akcji rozstrzygnięty zostanie międzyszkolny konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Nasze dziuplaki” oraz zostaną zmontowane budki lęgowe dla ptaków i zawieszone w lesie u podnóża góry Chełmiec. Na chwilę obecną do akcji przystąpiło 13 szkół z Wałbrzycha i Boguszowa Gorc. Finał akcji odbędzie się 24 marca 2017 roku, o godzinie 9,00 na terenie Starej Kopalni.
Organizatorami akcji „Wałbrzych na pTAK” są: Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Wałbrzych, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Pan Krzysztof Żarkowski, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.
Sponsorami akcji są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz nasze przedsiębiorstwo.
Patronat Honorowy nad akcją objął Pan dr Roman Szełemej - Prezydent Miasta Wałbrzycha.

 

30 stycznia 2017

Informacja w sprawie paliw pierwotnych

    Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 15 stycznia 2007 r. (Dz.U. Nr 16 poz.92) w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych, przekazujemy informacje o strukturze paliw pierwotnych zużywanych w 2016 roku do wytwarzania ciepła sprzedawanego:

 • węgiel kamienny energetyczny – 85,35%
 • gaz ziemny wysokometanowy – 14,65%
      Zakres emisji w 2016 roku wynosił:
 • dwutlenek węgla – 49 797 ton,
 • dwutlenek siarki – 141,678 ton,
 • tlenki azotu – 51,496 ton,
 • pyły ze spalania paliw – 10,648 ton,
 • odpady radioaktywne – 0 ton.

 

30 stycznia 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

    W ramach realizacji zadnia „ciepła woda użytkowa dla Piaskowej Góry” w kolejnych dwóch budynkach zostały zakończone prace związane z likwidacją gazowych podgrzewaczy wody. Ich funkcje zastąpiło Ciepło Systemowe. Lokalizacje nowych dwufunkcyjnych węzłów to:

 • ul. Dunikowskiego 28-30
 • ul. Długa 53-55

 

18 stycznia 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

Rozpoczęliśmy w pięciu budynkach likwidację starych węzłów. Zostaną one zastąpione nowymi dwufunkcyjnymi węzłami z których w niedługim czasie dostarczana będzie do mieszkań ciepła woda użytkowa. Inwestycję realizujemy w budynkach:

 • ul. Dunikowskiego 28-30
 • ul. Długa 53-55
 • ul. Długa 99-101
 • ul. Norwida 1-3
 • ul. Marczewskiego 27-31

 

16 stycznia 2017

Remont pomieszczenia pomp mieszania.

    W obiekcie ciepłowni C-3 odpowiedzialnej za produkcję ciepła Systemowego dla Piaskowej Góry i Podzamcza, zakończyliśmy remont pomieszczenia pomp mieszania (pomp odpowiedzialnych za dostarczanie do kotła ciepłowniczego wody o wymaganej temperaturze).

 

05 stycznia 2017

Likwidacja gazowych podgrzewaczy wody na Piaskowej Górze

Z początkiem 2017 roku w kolejnych dwóch budynkach, w miejscu jednofunkcyjnych węzłów, zostały wybudowane nowe dwufunkcyjne węzły z których obecnie do mieszkań dostarczana jest ciepła woda użytkowa. Lokalizacje nowych dwufunkcyjnych węzłów to:

 • ul. Dunikowskiego 7-9
 • ul. Dunikowskiego 11-13

 

04 stycznia 2017

Informacja w sprawie ciepła wytworzonego z OZE

    Zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o Odnawialnych Źródłach Energii (Dz.U. z 2015 poz. 478) informujemy, że w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu procentowy udział ciepła wytworzonego z OZE w 2016 roku wynosił:

 • ciepło wytwarzane z odnawialnych źródeł energii – 0%
 • ciepło z instalacji termicznego przekształcania odpadów – 0%
 • ciepło odpadowe z instalacji przemysłowych – 0%

 

Data: czwartek, 23 listopada 2017 r.

Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Sokolim okiem Pogotowie cieplne

 

PEC S.A. Wałbrzych - Audiobook edukacyjny

Ta strona wymaga nowszej wersji odtwarzacza Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Kasa przedsiębiorstwa
czynna w godzinach
8:00 - 14:00

 

PEC S.A. Wałbrzych - Zeskanuj nasz QR Code.

Zeskanuj nasz QR Code